رژیم لاغری فارغ از گرسنگی!

مکمل بدنسازی آقایان لاغری فارغ از گرسنگی!
حرف از رژیم‌های لاغری که میشود کلیه به حافظه گرسنگی و ضعف و بی‌حالی می‌افتند! درحالی که متخصصین دانش تغذیه معتقدند رژیم‌های لاغری نباید هیچ وقت سبب ذره‌ای گرسنگی شوند . اساسا رژیم‌های سختی که با گرسنگی ملازم هستند اکثرا نتیجه معکوس میدهند چراکه بالاخره یک روز شخص تحملش تمام می‌شود و بیشتر از قبلی میخورد و وزن بیشتر می‌کند! در اینجا پزشک معالج وفا , متخصص تغذیه و رژیم درمانی شمارا با راهکارهای صحیح لاغر شدن آشنا می‌كنند .

چه کنیم که در برابر رژیم‌ شکست نخوریم؟
در رژیم‌های کاهش وزن انتخاب وعده‌ها , میزان طعام و به‌خصوص گونه خوراک باید به گونه‌ای باشد که کالری دریافتی از آن‌ها طی روز کمتر از نیاز بدن باشد و در عین اکنون سبب ساز احساس سیری شوند . براین اساس باید از خوراکی‌هایی به کارگیری کرد که حجم قابل توجهی دارا‌هستند و به اصطلاح معده را لبریز میکنند البته کالری زیادی به بدن نمی‌رسانند . با رعایت این رژیم شخص قادر است 3 وعده اساسی و 3 فی مابین وعده هم از خوراکی‌های مختلف داشته باشد و در عین درحال حاضر لاغر شود .

در صورتی‌که قرار بود هر کسی فقط به خودش گرسنگی بدهد و رژیم‌های دشوار بگیرد که دیگر رژیم‌درمانی کاربردی نداشت! هر چند شاید یک شخص با اراده , در دست گرفتن و گرسنگی شدید برای مدتی وزنش را کم کند ولی این سبب ساز ساخت ولع و حرص مضاعف در آن شخص خواهد شد که به محض شکسته شدن تحملش باعث به طولانی تر وزن شدید میگردد . معمولا در افرادی که اینگونه رژیم می گیرند پس از اینکه رژیم‌شان شکسته میشود وزنی که به‌دست می‌آورند از وزن اولیه‌شان خیلی بیش تر خواهد بود .


کدام خوراکی‌ها ورزش را بی​حاصل می​کنند؟
در رژیم درمانی علاوه بر مقدار خوراک , نوع آن نیز از اهمیت متعددی شامل است . برای مثال چنانچه یک فرد گرسنه حدود 50 گرم چیپس سیب‌زمینی مصرف نماید حدود 400 کیلوکالری انرژی دریافت نموده است ولی اینکه یک فاصله 1 کیلومتری را پیاده‌روی کند فقط حدود 110 کیلوکالری می‌سوزاند . بدین ترتیب در مسابقه‌ای که دربین ورزش و خوراکی پرکالری موجود هست مدام خوراکی پرکالری غالب است! ضمن این که این خوراکی‌ها به جهت ماهیت شیمیایی‌شان خیلی زود سبب ساز گرسنگی دوباره می‌شوند .

به بیان ساده‌تر 50 گرم چیپس شاید در پهنا یك ساعت احساس سیری خفیف بدهد ولی بلافاصله آنگاه سبب به گرسنگی شدید میشود . در نتیجه این خوراکی‌ها نه‌تنها کالری خیلی زیادی را در حجم کم به تن میرسانند بلکه فراوانی گرسنگی را نیز در روز فراوان می کنند . این گرسنگی منجر می‌شود فرد زیادتر بخورد و تجمع این کالری‌ها در 24 ساعت فوق‌العاده بخش اعظم از نیاز روزمره وی خواهد بود .

گرسنگی با اشتها فرق دارااست
فردی که میخواهد با رژیم وزنش را کاهش دهد نباید شم گرسنگی پیدا کند . درواقع حس گرسنگی و اشتها با یکدیگر متفاوت می باشند . گرسنگی یک زمینه فیزیولوژیک و ارگانیک است و هرکسی گرسنه می شود , بایستی غذا بخورد . به عنوان مثال در صورتی کسی یک سری ساعت خوراک نخورده باشد و قند خونش ذیل افتاده باشد و شم سرگیجه و تمایل شدید به خوراک میل کردن داشته باشد , میگوییم گرسنه است . اما اشتها یک قضیه دیوانه است یعنی شاید فرد برای مثال ناهار خورده و کاملا سیر باشد ولی همان لحظه شخص دیگری بیاید و به او یک کاسه بستنی یا یک لیوان آب میوه تعارف کند .

دراین‌صورت گرچه فرد سیر است البته بدش نمی‌آید مقداری بستنی یا آب میوه هم بخورد . این احساس , اشتها یا تصمیم به تناول کردن طعام نام داراست . درمورد اشتها هم حتی در رژیم‌های کاهش وزن نباید با آن جنگید بلکه بایستی با آن مدارا کرد . یعنی نه صددرصد اشتها را نفی می‌کنیم و نه به طور کامل آزادش میگذاریم . مثلا در فیس سیر بودن خوبتر است فقط 2 تا 3 قاشق چای‌خوری بستنی بخوریم یا این که تنها یک‌پنجم آبمیوه را بنوشیم .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *